Offering you a complete choice of products which include danger sign board.
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Voltage Rating | DANGER |
| Board Material | PVC |
| Board Size | 250 x 200 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Yellow |
| Shape | Square |
| Standard | Company Standard |
| Film Type | Night Glow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Language | English |
| Dimension | 200mm X 200mm |
| Print Type | UV Print |
| Night Visibility | Yes |
| Lamination | YES |
| Holder Style | Yes |
| Board Thickness | 1mm |
| Symbol | Danger Sing With Skull and cross bones |
Minimum order quantity: 25 Piece
Rajan Shukla (Director)
S R Safety Signages
3rd Floor, Godown No:322, Pride Industrial Estate, Sativali Road, Vasai East, Vasai Virar
Satiwali, Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India